wtorek, 27 czerwca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Pozostałe wiadomości

Okręg nr 2, Lista NR 13

Prezentacja Kandydatów

 

1. Dr inż. Jan Bajno


 

(l.53), żonaty - żona Lidia ,troje dzieci -Milena, Adrian i Patrycja .Praca zawodowa: Ostatnie 11 lat zatrudniony na stanowisku z-cy dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży oraz pełniącego obowiązki Dyrektora. Obecnie - wykładowca dwóch łomżyńskich uczelń : PWSIiP w Łomży oraz WSOZ TWP w Łomży. Ponadto pracuje w Szpitalu w Zambrowie na stanowisku głównego księgowego. Posiada duże doświadczenie zawodowe w zakresie funkcjonowania administracji rządowej i samorządowej. Działalność społeczna: - radny czterech kadencji , - bierze czynny udział w pracy wielu stowarzyszeń i fundacji ,m.innymi: TPZŁ , stowarzyszenia „Narew”, TWP , współpracuje ze „ Wspólnotą Polską „.

 

2. Andrzej Cholewicki


 

Łomża to MIASTO, które uwielbiam – dla mnie jest najpiękniejsze na świecie.


60 lat, od urodzin na Dwornej żyję w Łomży, Łomżą i dla Łomży. Mam troje dorosłych dzieci – Annę, Natalię, Igora.

 

Wykształcenie:

 

- wyższe magisterskie, UMCS w Lublinie, pedagogika,

- podyplomowe - prawo w administracji publicznej, Uniwersytet w Białymstoku,

- ponadto ukończyłem szereg kursów i szkoleń, m.in. zagraniczne w Mediolanie.

 

Staż pracy na stanowiskach kierowniczych, w tym 8 lat dyrektor Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży.

 

Obecnie (od 2007 roku) pracuję w Urzędzie Miejskim w Nowogrodzie jako kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego Rolnictwa i Infrastruktury.

 

Mam wprawę i doświadczenie w pozyskiwaniu i rozliczaniu funduszy UE i krajowych. W ostatnich latach prowadziłem szereg inwestycji na terenie gminy Nowogród. Jako dyrektor MDK-DŚT organizowałem wiele działań o charakterze regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

 

Mam determinację, wolę i możliwości aby zabiegać, walczyć i doprowadzić do wszechstronnego ekonomicznego i społecznego rozwoju Łomży.

 

3. Alicja Modzelewska


 

WYKSZTAŁCENIE: studia magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku, wydział biologiczno-chemiczny, Policealne Studium Farmaceutyczne w Łomży, kierunek: technik farmaceutyczny

 

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE - adiunkt muzealny w Muzeum Przyrody w Drozdowie:

 

- prowadzenie lekcji muzealnych o tematyce przyrodniczej

- pisanie wniosków o dofinansowanie zadań dotyczących edukacji przyrodniczej

-organizowanie warsztatów przyrodniczych dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej współorganizacja konkursów plastycznych, zajęć terenowych , wystaw czasowych w Muzeum

- autorstwo książeczki edukacyjnej dla dzieci „Nocą w lesie” .

 

4. Joanna Skrodzka


 

Lat 49 .Pracownik PPB PREFBET Sp.z o.o w Śniadowie. Moja wielopokoleniowa rodzina i wiekowa Łomża to tandem przedsiębiorczosci i dziedzictwa regionalnego. Od wielu lat sukcesywnie pomagam BUDOWAĆ marzenia rodzin w grodzie nad Narwią zwanym ongiś "Perłą Mazowasza". Dołożę wszelkich starań, aby znów Łomża mogła stać się Perłą województwa podlaskiego. Wierzę, że głosując na mnie możecie Państwo oczekiwać kompetencji, zaangażowania w działaniu, uczciwości i wrażliwości na krzywdę i niesprawiedliwość społoeczną.

 

5. Zdzisław Sierzputowski 

Żonaty, troje dzieci. Od 40 lat mieszkam w Łomży a od 1991 roku prowadzę własą działalność gospodarczą. Jestem członkiem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Jestem otwarty na propozycję i zorientowany w problemach łomżyńskiej społeczności. Za najważniejsze uważam stworzenie nowych miejsc prcy, poprawienie infrastruktury drogowej oraz działania zmierzające w kierunku oddłużenia miasta.

 

6. Mariusz Tarka


 

Mariusz Tarka lat 36, żonaty, dwie córki. Inżynier budownictwa i instalacji sanitarnych UWM w Olsztynie, ukończone studia pedagogiczne do nauczania przedmiotów zawodowych, drugi rok studiów magisterskich Gospodarka Przestrzenna. Dyrektor w przedsiębiorstwie produkcyjnym od 13 lat, od 3 lat również nauczyciel przedmiotów budowlanych w łomżyńskim ZSTiO. Działacz społeczny, który jest zawsze czynny przy zbiórkach dla potrzebujących. Działacz w zarządzie Stowarzyszenia „Biegamy razem”. Kochani z Naszym osiedlem związany jestem od dzieciństwa to tu się urodziłem, wychowywałem i po studiach tutaj wróciłem aby w tym mieście pracować i uczestniczyć w rozwoju miejsc pracy. Praca w szkole z młodzieżą jest dla mnie ogromną pasją, to z nimi mogę dzielić się tym co sam zdobyłem na studiach, oraz poprzez lata pracy. Wiem, że dzisiejsza młodzież jest wspaniała ale trzeba poświęcać im czas. Chciałbym aby Ci młodzi ludzie wykształceni zostali w Naszym mieście, tutaj mogli się rozwijać, Łomża powinna postawić na powrotny rozwój szkół zawodowych, które w Naszym mieście mają tradycję. W obliczu przyszłych inwestorów musimy postawić na nauczanie fachowców. Chciałbym aby wreszcie przełamać bariery w Naszym mieście i zadbać o pozyskanie inwestorów co pozwoli na zatrudnianie mieszkańców Naszego miasta. Drodzy moi wielu z Was zna mnie osobiście inni z widzenia, toteż przyszedł czas abym również mógł wykorzystać swoje doświadczenie w biznesie do rozwoju Miasta. Dlatego stworzenie strefy ekonomicznej nie ma polegać na zatrudnieniu raptem 36 pracowników na cały obszar a przynajmniej 200 osób. Takie zakłady w Łomży dadzą również zatrudnienie innym podmiotom. Wiem, że razem możemy stworzyć piękną przyszłość dla Naszych dzieci.

 

Rodzicu, Babciu i Dziadku zadbajcie o to aby Wasze pociechy pozostały tu na tej ziemi łomżyńskiej, aby tu realizowały swoje marzenia i tutaj mieli dobry start do zakładania rodzin.

 

Szanowni mieszkańcy Łomży chciałbym aby takie działania usprawniające łomżyńską przedsiębiorczość były we władaniu uczelni wyższych uczących zarządzania. Chciałbym aby Łomżyński Park Przemysłowy był zarządzany przez Honorową radę zawiązaną z trzech łomżyńskich uczelni, a pieniądze pozyskiwane były przekazywane na tworzenie miejsc pracy w budynku Parku przemysłowego.

 

Najmilsi o przedsiębiorczości można wiele bo to się przyczynia do rozwoju gospodarczego Miasta, jednak nie możemy zapominać o rozwoju „Naszej Łomżycy”. Dziś wielu z Nas „biegnie do przodu”, dlatego musimy zadbać aby w tej części Łomży powstało więcej miejsc rekreacji tj. place zabaw, place ćwiczeń ruchowych, ścieżki rowerowe. Każdy zwrócił na ten fakt uwagę, że na Naszym osiedlu brakuje wspaniałych miejsc jakimi dysponuje osiedle Południe.

 

Kochani mieszkańcy te miejsca na rozrywkę są bardzo ważne w życiu każdego człowieka, dlatego chciałbym aby Nasz Park im. Jakuba Wagi również nabrał nowego kolorytu. To miejsce powinno być tak jak dawniej miłe i przyjemne. Aleje, ławeczki, miejsce ze sceną aby mogły odbywać się koncerty kameralne.

 

Szanowni mieszkańcy Proszę Was o głos w wyborach samorządowych 16 listopada do Rady Miasta Łomży.

 

Mariusz Tarka

 

7. Michał KasejaMichał Kaseja, lat 43, żonaty, dwoje dzieci w wieku 15 i 11 lat. Wykształcenie średnie. W latach 90 – tych własna działalność gospodarcza. Obecnie – pracownik MPGK i M. Członek młodzieżowego ŁKS. Zainteresowania: sport i rozwój młodzieży, problemy społeczności lokalnej.

 

8. Ewa Czamarecka


 

Mam 41 lat. Ukończyłam policealne studium informatyczne. Od dwudziestu lat jestem szczęśliwą mężatką i matką. Zajmuję się wychowywaniem trójki dzieci i domem. Interesuję się literaturą polską,lubię aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Jestem osobą konsekwentną . Zawsze stawiam sobie ambitne cele i dążę do ich zrealizowania. W życiu cenię sobie kulturę szczerość i tolerancję.

 

9. Patrycja Gawrońska

 

10. Andrzej Kujawa


 

Mam 55 lat, jestem rodowitym łomżaninem. Posiadam wykształcenie wyższe zawodowe i od 20 lat prowadzę biuro turystyczne. Wiele zadań spocznie na jednym człowieku, który otrzyma od Was mandat radnego. Jestem gotów podjąć ten ciężar. Moim wielkim sukcesem życiowym jest to, że mogę z czystym sumieniem i podniesionym czołem kandydować , tym samym zaoferować wyborcom swój czas, energię, umiejętności, doświadczenie oraz pomagać rozwiązywać ich problemy i godnie ich reprezentować. Praca społeczna to moja pasja, którą wykonuję z oddaniem i zaangażowaniem od lat młodzieńczych.

KWW Łomża Nasze Miasto
wt, 07 października 2014 21:08
Data ostatniej edycji: 2014-11-04 14:03:07

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0