piątek, 21 lipca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Pozostałe wiadomości

Okręg nr 3, Lista NR 13

Prezentacja Kandydatów

 

1. Sławomir Zgrzywa - Kandydat na prezydenta miasta Łomży

 

(ur. 8 kwietnia 1962 w Łomży) – polski polityk, samorządowiec, historyk, były wojewoda łomżyński i pierwszy marszałek województwa podlaskiego w latach 1999 - 2002. Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego I i II kadencji. W imieniu samorządu województwa podlaskiego podpisał pierwszy kontrakt regionalny dla woj. podlaskiego. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, następnie studiował historię na Wydziale Humanistycznym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej, a następnie od 1987 r. w Państwowej Służbie Zabytków w Łomży. Obecnie pracuje jako starszy inspektor ochrony zabytków w Delegaturze w Łomży Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Zajmuje się zabytkami sakralnymi, cmentarzami, dziełami budownictwa obronnego, zabytkami ruchomymi.

 

2.Krzysztof Sychowicz


 

Nazywam się Krzysztof Sychowicz mam 45 lat, żonę i córkę. Z wykształcenia jestem historykiem. Mam tytuł naukowy doktora habilitowanego i jestem profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Zawodowo związany jestem też z Instytutem Pamięci Narodowej w Białymstoku.

 

W Łomży się urodziłem, wychowałem i mieszkam. Tu mam przyjaciół i znajomych. Od szeregu lat angażuje się w działalność społeczną Naszego Miasta. Działam w Łomżyńskim Towarzystwie Naukowym im. Wagów, Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Bractwie Historycznym, oraz Polskim Związku Wędkarski - jestem prezesem Koła nr 80 w Łomży, bo wędkarstwo to też moja pasja. Drugą kadencję z rzędu jestem członkiem Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego.

 

W latach 2006-2010 byłem już radnym Łomży. Teraz ponownie chcę objąć ten mandat. Uważam, że Łomża potrzebuje przede wszystkim mądrych decyzji. Aby to było możliwe we władzach miasta potrzeba nam mądrych ludzi, którzy dobro wspólne stawiają ponad prywatne interesy. Musimy wybrać najlepszych radnych jakim tylko się da, bo to oni zdecyduj o przyszłości miasta, ale także o przyszłości nas wszystkich i naszych dzieci.

 

Dlatego proszę o Państwa głosy podczas wyborów 16 listopada.

 

Prof. Krzysztof Sychowicz drugi na liście KWW „Łomża Nasze Miasto”

 

3. Hanka Gałązka


 

od 1983 do 1988 wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży, - wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży od momentu jej tworzenia w 1988 do 2009 r., - od 2001 r. do chwili obecnej prezes Łomżyńskiego Oddziału Wspólnoty Polskiej, - wiceprzewodnicząca Rady Krajowej Stowarzyszenia Wspólnota Polska, - radna Rady Miejskiej w Łomży kadencji 2010 – 2014, - autor wielu zrealizowanych programów unijnych, rządowych i fundacyjnych, - organizator corocznych edycji Polonijnych Igrzysk Polonijnych Łomży realizowanych głownie dzięki środkom finansowym centralnym. Impreza jest jednym z najmocniejszych punktów w promocji miasta Łomży, - odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, 2005 - Nagroda TV Polonia im. Stanisławy Walasiewiczówny za zasługi dla sportu polonijnego maj 2006 - Medal „Przyjaciel integracji” październik 2002 r.- dyr. Hanka Gałązka otrzymała wyróżnienie MENiS - "NAUCZYCIEL ROKU". Otwarta na problemy ludzi, Łomży.


4. Jerzy Cwalina


 

lat 54. Ukończyłem LO im. T. Kościuszki w Łomży. Jestem absolwentem psychologii Uniwersytetu Gdańskiego i Studiów Podyplomowych w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku w zakresie menadżerskim i w ochronie zdrowia. Mam żonę Hannę oraz dwóch synów Tomasza i Cezarego. Pracowałem w Przychodni Zdrowia Psychicznego i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łomży, jako psycholog kliniczny. Zatrudniony w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Wprowadzania Powszechnego Ubezpieczenia Zdrowotnego, jako kierownik regionalny tworzyłem od podstaw struktury Kasy Chorych w byłym woj. łomżyńskim, a następnie kierowałem Oddziałem Kasy Chorych i NFZ w Łomży. Pełniąc funkcję z-cy dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Łomży za swój osobisty sukces uważam min: zmodernizowanie infrastruktury w Łomży i filiach (decyzja o budowie nowej siedziby w Grajewie), uzyskanie przez zakład certyfikatu zarządzania jakością ISO 9001:2008, wdrożenie systemu podnoszenia kwalifikacji przez pracowników, powstanie nowoczesnej Stacji Diagnostycznej Kontroli Pojazdów, zaprojektowanie sztandaru wykonanego ręcznie przez siostry kapucynki w Wykrocie.

 

Obecnie jestem zatrudniony w Woj. Szpitalu Zespolonym w Białymstoku na stanowisku głównego specjalisty. Osiągnięcie zamierzonych celów i ich realizacja była możliwa tylko dzięki zaangażowaniu i wytrwałości osób, z którymi przyszło mi pracować w Kasie Chorych i Pogotowiu Ratunkowym w Łomży. O składanych obietnicach, zamierzeniach i planach słyszymy na każdym kroku. Na konkretne decyzje i działania - czekamy lata świetlne.

 

Czy w Łomży możemy:

 

* wybrać kino, do którego pójdziemy,

* bez problemu poruszać się po ścieżkach rowerowych,

* zaparkować samochód bez problemu,

* spacerować po pięknych, zielonych, zadbanych parkach,

* aktywnie spędzić czas wolny: pograć w piłkę, pobiegać po tartanowej bieżni, np. przy Szkole Podstawowej nr 10,

* spędzić wolny czas oddając się przyjemności przebywania na zagospodarowanej „muszli”, czy od dawna zakończonych bulwarach,

* masowo uczestniczyć w licznych uroczystościach i festynach, które kształtują postawę patriotyczną, miłość do kraju, dumę z bycia Polakiem.

 

Najwyższy czas skończyć z administrowaniem, czas rozpocząć konkretne działania. Łomża zasługuje na dynamiczny rozwój. Wykorzystując swoje wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe, będę dążył do tego, aby każdy z Nas z dumą mógł powiedzieć – Łomża, to Moje Miasto - Jestem z Łomży. Postawcie Państwo w swoim wyborze na wiedzę – doświadczenie – rozwój. Postawcie na mnie! Wspólna realizacja celów buduje dobro wspólne. Z wyrazami szacunku, życząc wszelkiej pomyślności


5. Milena Alicja Stachelska


 

Wiek: 40 lat. Wykształcenie: dr nauk rolniczych, mgr Filologii angielskiej. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Warszawie. Zawód: nauczyciel akademicki, biegły sądowy, nauczyciel i tłumacz języka angielskiego. Jest autorką skryptów i publikacji na temat bezpieczeństwa zdrowotnego żywności.


6. Marek Sierbiński


 

Marek Sierbiński, lat 33, absolwent Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie, Studiów Podyplomowych - Administracja Publiczna na Uniwersytecie w Białymstoku, Studiów Menedżerskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studiów Podyplomowych w zakresie wyceny nieruchomości na UW-M w Olsztynie. W latach 2009-2012 akredytowany konsultant Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości działający na terenie miasta Łomży i powiatu łomżyńskiego; specjalista ds. pozyskiwania środków unijnych. Od 2012 roku swoje doświadczenie zawodowe wykorzystuje pracując w instytucji pomagającej ludziom, m.in. w zakresie materialnym oraz świadczącej usługi medyczne. Członek Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Zapalony cyklista i biegacz. Wykonując obowiązki radnego chcę zajmować się, m.in. działaniami wspomagającymi rozwój gospodarczy Naszego Miasta - angażując młode pokolenie w inicjatywy prorozwojowe. Unijna Perspektywa Finansowa na lata 2014-2020 i środki krajowe to szansa dla Łomży.

 

7. Henryk Sierzputowski


 

Pochodzę z rodziny od wielu pokoleń związanej z Ziemią Łomżyńską. Urodziłem się w miejscowości Siemień Nadrzeczny 8 km od Łomży nad Narwią, nabyłem wykształcenie średnie techniczne oraz przepracowałem całe swoje życie zawodowe. Moją od lat społeczną pasją, jest zdobywanie i propagowanie wiedzy o historii naszej Mazowieckiej Ziemi. Jestem w związku z tym od 5 lat redaktorem i twórcą serwisu historycznego historialomzy.pl oraz Łomżyńskiego Bractwa Historycznego. Jestem również szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem. Znając historię naszego miasta wiem, że Łomża od wieków zajmowała liczącą się pozycję w naszym regionie. Uważam, że zwłaszcza obecnie Łomża potrzebuje ludzi mądrych i doświadczonych, którzy mogą dać naszemu miastu nowe szanse rozwojowe. Do takich ludzi zaliczam pana Sławomira Zgrzywę, dlatego też zdecydowałem się poprzeć swoją osobą Jego kandydaturę na Prezydenta Łomży oraz komitet wyborczy Nasza Łomża.


8. Jacek LisJacek Lis 37 lat, szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów. Wieloletni zawodnik ŁKS Łomża. Obecnie trener i koordynator grup młodzieżowych w MŁKS Łomża. Jako radny chciałbym dzialać na rzecz rozwoju sportu w Łomży. Marze o tym aby przywrócić ŁKSowi jego dawna świetność, a każde dziecko w Łomży mogło trenować w klubie z którego będzie dumne. Oddając głos na mnie, stawiasz na rozwój łomżyńskiego sportu.

 

9. Jacek Kapuściak


 

Mam 44 lata, od urodzenia mieszkam w Łomży. Z zawodu jestem elektrykiem. Dodatkowo zajmuję się akustyką oraz techniką radiową w Diecezjalnym Radiu Nadzieja. Obecnie pracuję w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

 

Miłość do Łomży, lokalny patriotyzm, działanie w interesie innych – takie wartości zaszczepił we mnie mój ojciec Henryk, który przez wiele lat działał dla dobra lokalnych pracowników. Choć czasy zmieniły się, nadal potrzebne są rozsądne decyzje na szczeblach różnej władzy, a szczególnie samorządowej. Będę godnie reprezentował interesy mieszkańców Łomży, jak również działania zmierzające ku rozwojowi naszego miasta. Twój głos na mnie, to gwarancja tego, że nikt nie przejdzie obojętnie obok problemów, z którymi na co dzień borykają się Łomżanie.

 

Oddając na mnie głos, możesz liczyć na świeże, bezpartyjne i obiektywne spojrzenie na Łomżę. Nasze miasto zasługuje na to, by w jego rozwój zaangażowani byli wszyscy mieszkańcy, ale przede wszystkim ludzie młodzi.

 


10. Hanna Klimczuk


 

Lat 57, mężatka, mąż Mieczysław, dzieci - Łukasz i Paweł. Urodziłam się, wychowałam i ukończyłam Liceum Medyczne w Łomży. Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalizację w zakresie Medycyny Społecznej ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Jestem absolwentką studiów podyplomowych w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży. Jako mgr pielęgniarstwa piastowałam przez 28 lat funkcje kierownicze w Służbie Zdrowia-mianowicie : pielęgniarki oddziałowej, przełożonej pielęgniarek i wreszcie Dyrektora NZOZ. Przez cały czas trwania mojej pracy prowadziłam zajęcia jako wykładowca- prowadząc kursy dla pielęgniarek i położnych oraz studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości.

 

11. Beata Mateuszczyk


 

Mam 21 lat. Jestem studentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Pracuję jako menadżer w klubie bilardowym. Chciałabym nieść pomoc osobom niepełnosprawnym, a w szczególności niesłyszącym ponieważ wiem z jakimi problemami się borykają. Znam język migowy, więc łatwiej mi do nich dotrzeć. W Radzie Miasta chcę również reprezentować młode pokolenie Łomzyniaków i wnieść swieże spojrzenie na sprawy Łomży.


12. Alicja Niemczura


 

Lat 59, mężatka dwóch synów. W 1979r ukończone studia wyższe magister inżynier w Płowdiw Bułgaria (przetwórstwo rolno-spożywcze). W latach 1980-1995 praca w Wojewódzkiej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej, od 1995 własna działalność gospodarcza sklep z konfekcją damską „Gracja” Jestem rodowitą Łomżanką tu się urodziłam i wychowałam. Bardzo dobrze znam problemy i potrzeby mieszkańców.


13. Andrzej Lutrzykowski


 

52 lata, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży, trener zapasów z wieloma liczącymi się w kraju sukcesami i instruktor ratownictwa wodnego WOPR.


14. Bartłomiej Leszczyński30 lat, żonaty, absolwent Colegium Civitas w Warszawie na kierunku politologia. Autor pracy na temat dziennikarstwa obywatelskiego w erze nowych mediów. Wieloletni dziennikarz radiowy i prezenter. Zaangażowany w różne działania społeczne na terenie Łomży: współorganizator Łomża Blues Rock Festiwal, współautor filmu dokumentalnego zarejestrowanego na 250 lecie Klszatoru Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży. Zawodowo zajmuję się produkcją dźwiękową, copywritingiem, kreacją marketingową. Prywatnie interesuję się produkcją filmową, fotografią i muzyką. Od 2 lat jest basistą zespołu The Bl Blues Band, z którym w zeszłym roku nagrałem płytę BL BLUES.

KWW Łomża Nasze Miasto
wt, 07 października 2014 21:13
Data ostatniej edycji: 2014-11-04 13:55:09

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0